İstanbul Kentsel Dönüşüm Derneği'nin bilgilendirme broşürünü bu linkten inceleyebilirsiniz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ

Kentsel Dönüşüm Kredisi ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri için TIKLAYINIZ

Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında eski, ekonomik ömrünü tamamlamış, depreme dayanıksız, hasarlı binalarınız yeniden yapımı,  takviye güçlendirmesinde kullanılmak üzere Kentsel Dönüşüm Kredisi (Kira Yardımı) alabilmeniz için Bakanlıkça Lisanslandırılmış TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM' e başvuruda bulunarak binanıza  Deprem Risk Raporu almanız gerekmektedir.

Kentsel Dönüşüm Kredisini Nasıl Alırım?

TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM tarafından hazırlanmış  Deprem Risk Raporu Bakanlık tarafından onaylandıktan sonra Binanızın Yeniden İnşaatı / Takviye Güçlendirmesi için Bakanlık ile Anlaşmalı BANKALARDAN uygun koşullarda Kentsel Dönüşüm Kredinizi TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM çıkarmaktadır.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİNİ HANGİ BANKALAR VERİYOR?

Kentsel dönüşüm kredisini; TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile anlaşma sağlamış bankalar vermektedir. Hemen hemen bildiğiniz tüm bankaların Bakanlık ile Kentsel Dönüşüm Kredisi Kullandırma anlaşması mevcuttur. TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM; anlaşmalı bankaların Genel Müdürlüklerinden sizin için en hızlı, en uygun koşullarda Kentsel Dönüşüm Kredinizi çıkarıyor. Ayrıca anlaşmalı bankalarımız size özel Kredi Masraflarında indirim,  Daire – Dükkan başı 500 TL Kentsel Dönüşüm Deprem Risk Raporu katkısı sağlamaktadır.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİ ORANLARI ve VADESİ NEDİR?

Genel Olarak Kentsel Dönüşüm Kredisi:
Faiz Oranı  Güncel Mortgage %50’ si gibi düşünülebilir.    
Vade ise 24 Ay – 120 Ay

 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİNİ NASIL ALIRIM?

TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM'  ün hazırlanmış olduğu  Deprem Risk Raporu Bakanlık tarafından onaylandıktan sonra Binanızın Yeniden İnşaatı / Takviye Güçlendirmesi için TEKTAŞ sizin adınıza anlaşmalı Bankalardan en uygun koşullarda Kentsel Dönüşüm Kredinizi çıkarmaktadır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMINI KİMLER ALIR?

TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM' ün hazırlanmış  Deprem Risk Raporu Bakanlık tarafından onaylandıktan sonra Binanızdaki MÜLK SAHİBİPLERİ ve EN AZ 1 YILDIR BİNADA KİRACI OLDUĞUNU BELGELEYEN KİRACILAR  Kentsel Dönüşüm Kira yardımından yararlanabilir.


Kentsel Dönüşüm Kredisi ile Kentsel Dönüşüm Kira Yardımından SADECE 1 TANESİNİ KULLANABİLİRSİNİZ.

 

NEKADAR KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ KULLANABİLİRİM?

Eviniz için alabileceğiniz Bakanlıkça Sübvanse edilmiş Kentsel Dönüşüm Kredisini aşağıdaki gibi hesap edebilirsiniz.

Şuanda mevcut 100 m2 bir evinizin olduğunuz düşünelim
Kentsel Dönüşüm Kredisi = 100 m2 x 600 TL = 60.000 TL  kullanabilirsiniz.

10 dairelik ve Herbiri 100m2 olan bir Bina için Kullanılabilecek Kentsel Dönüşüm Kredisi ise;
10 daire x 100 m2 x 600 TL= 600.000 TL

Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar;

  • 1 Dairenin m2 ne kadar büyük olursa olsun en fazla 100.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilir. 200 m2 daireniz için   200 m2 x 600= 120.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi yerine en fazla 100.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabiirsiniz.
  • 1 Binada 1 hak sahibinde en fazla 500.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi verilmektedir. 1 Binada herbiri 100 m2 olan 10 daire sahibi iseniz 10 daire x 100 m2 x 600 TL= 600.000 TL yerine en fazla 500.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilirsiniz.


Yukarıda hesap edebileceğiniz Kentsel Dönüşüm Kredisi Bakanlıkça Sübvanse edilmiş Faiz oranları için geçerli olup; BANKALAR ek kredi kullandırabilmektedirler.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI NASIL ALIRIM?

TEKTAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM' ün hazırlanmış olduğu Deprem Risk Raporu Bakanlık tarafından onaylandıktan sonra Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı için Bakanlık İl Müdürlüğü’ ne başvuruda bulunulur.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 18 ay için verilmekte olup aylık 650 TL ile sınırlandırılmıştır ve geri ödemesizdir.Kentsel Dönüşüm Kredisi ile Kentsel Dönüşüm Kira Yardımından SADECE 1 TANESİNİ KULLANABİLİRSİNİZ.

 

Kentsel dönüşüm Kredisi için UZMAN TV'de yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz. Videoyu izlemek için linke tıklayabilirsiniz.

 

 

 

 

Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Gelir, Harcama, Kredi ve Kaynak Aktarımı Yönetmeliği - 13.09.2012 / Sayı: 28410

 

 

 

 

        

Sosyal Medyada bizi takip edebilir, haber ve
 son gelişmeleri gözlemleyebilirsiniz. Facebook, tweteer, youtube logolarına tıklayarak sayfalarımıza ulaşabilirsiniz.