Bina Ortak Karar Protokolü

Bina Ortak Karar Protokolü

Kentsel dönüşüm kanunu kapsamında bina ortak karar protokolü hizmetlerini sizler için hazırlıyor ve ilgili idareye sunuyoruz. Ev ve işyeri için hazırlanan deprem risk raporu bakanlık tarafından onayıyla binanız kentsel dönüşüm sürecine dahil edilir. Bu durumda kanunlar çerçevesinde 60 gün içinde hak sahiplerinin binada mevcut hisseleri oranında 2/3 çoğunlukla bina ortak karar protokolü hazırlaması gerekir. Bu doğrultuda idareye sunulacak bu önemli belgenin tüm hazırlık süreçlerinin yönetilmesi ve ilgili idareye sunulması için firmamız etkin şekilde hizmet verir. Bilgi almak istediğiniz tüm aşamalarla ilgili firmamıza ulaşabilirsiniz. Gerekli süreçler alanında uzman ekibimiz tarafından titizlikle yürütülür.

Bina Ortak Karar Protokolü Ayrıntıları

Protokol kapsamında yeni binanın yeni dağılımı, kim tarafından ve nasıl yapılacağı gibi unsurlar öne çıkar. Binaya güçlendirme yaptırılacaksa; bunun için 4/5 çoğunluğun gerekli olduğu bilinmelidir. Yine güçlendirme işleminin kimin yapacağı gibi kararlar bina ortak karar protokolü içerisinde yer alır. Tüm bu bilgiler eşliğinde belge idareye sunulur. Bina ortak karar protokolünün alanında profesyonel kişiler tarafından hazırlanmaması ileride hukuki sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Tüm süreçlerin başa dönmesine sebep olan ve sağlıklı olmayan bu durum karşısında önlem almak için güvenilir şirketlerle işlem yapmak önemlidir. Firmamız gerekli prosedürler eşliğinde hizmet sunmanın yanı sıra bina ortak karar protokolü gibi önemli işlemleri yürütür. Bina hak sahiplerinin 2/3 çoğunluk ve üzeri kişi sayısı tarafından bu belgeyi imzalaması gerekir. Peki, bina ortak karar protokolünde imzası olmayan ve anlaşmaya varmayan 1/3 hak sahibinin durumu nasıl olur? Bu kişiler azınlık hak sahibi olarak nitelendirilir ve hisseleri bakanlıktaki bina hak sahipleri için açık artırma yoluyla satış veya kamulaştırma işlemine tabi tutulur.

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Kentsel Dönüşüm Alanında Protokolün Önemi

Protokol, kentsel dönüşüm yönetmeliği alanında önem taşıyan belgelerden birisidir. Herkesin güvenliği açısından kentsel dönüşüm işlemlerinin eksiksiz ve doğru şekilde yürütülmesi şarttır. Firma olarak tüm aşamaları özenle takip ediyor ve gerekli belgeleri düzenleyerek onay için tarafınıza iletiyoruz. Kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi planlanan  binalar için kentsel dönüşüm kanunu gereğince alınan kararların denetimi oldukça önemli bir konudur. Bu kapsamda eksik veya yanlış alınan kararlar ilerde telafisi mümkün olmayan ciddi sorunlar doğuracaktır.  Binanız için müteahhitlik dahil ihtiyaç duyulan tüm süreçlerde yetkin bir şekilde hizmet sunuyoruz. Merak ettiğiniz tüm ayrıntılar için firmamıza ulaşabilir, kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Protokol Süreçleri ve Kentsel Dönüşüm

Bina ortak karar protokolü öncesi ve sonrasında gerekli şartların sağlanması için sürecin takipçisiyiz. Firmamızla iletişim kurarak kentsel dönüşüm kapsamındaki ya da bu kapsamda bulunma ihtimaline sahip binalar için işlem yaptırabilirsiniz. Firmamız aracılığıyla kentsel dönüşüm süreçleri başta olmak üzere bina ortak protokolüne dair tüm ayrıntıları titizlikle yürütebilirsiniz. Tüm talepleriniz için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Başvuru İçin

Size yardımcı olalım

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın

Başvuru Formu

Lütfen eksiksiz doldurun

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın