Bina Güçlendirme Fiyatı

Bina Güçlendirme Fiyatı

Yapı özelliklerine göre değişkenlik gösteren bina güçlendirme fiyatı kullanılacak malzemeye göre kabaca ortaya konur. Bina güçlendirme uygulamaları birçok işlemi kapsamaktadır. Temelden kolonlara kadar birçok alanda güçlendirme işlemi uygulanabilir. Bir yapı için tek bir alana güçlendirme uygulaması yapılırken bazı durumlarda birden fazla bölgeye güçlendirme işlemi uygulanabiliyor. Bu nedenle yapıdaki hasarlı veya dayanımı yetersiz bölge ve bu hasarların oranı güçlendirme fiyatlarına etki etmektedir. Hasarların bulunduğu bölgelere yapılan müdahaleler; temele yapılan, kolona yapılan, perdeye yapılan, döşemeye yapılan, temel altındaki zemine yapılan olarak sınıflandırabiliriz. Bu bölgelerden biri veya birden fazlası aynı yapıda hasar almış veya dayanımı yetersiz olabilir. Bina taşıyıcı sistemindeki mevcut duruma göre yapılacak güçlendirme çalışmaları fiyatlandırmaları etkilemektedir. Bu nedenle bina için hazırlanmış güçlendirme projesine göre yapılan bina güçlendirme fiyatı çalışması en doğru sonucu verir.

Bina Güçlendirme Fiyatlarını Etkileyen Etkenler

Yapı niteliğine göre bina güçlendirme fiyatı değişkenlik gösterir. Bu fiyatlandırmalara etki eden ve kullanımı ile değişkenlik sağlayan birden fazla faktör bulunmaktadır. Bu faktörler başlıca; çalışma sahasının genişliği, onarımı yapılacak hasar alanı, güçlendirme yapılacak kolon sayıları, zemin yapı durumu, bina temelinin durumu, onarım yapılacak kat sayıları olarak sıralanabilir. Bu faktörlerin yanı sıra onarım için kullanılacak malzeme miktarı da fiyatlandırmaları etkiler. Güçlendirme çalışmalarındaki işçilik maliyetleri de doğrudan bir etki eder. Fiyatlandırmaların temelinde kullanılan malzemenin kalitesi vardır. Bina güçlendirme kapsamında firmamız su, elektrik, doğalgaz, duvar gibi mimari ve tesisat tamiratlarına da yer verir. Titizlikle yürüttüğümüz güçlendirme çalışmalarında ekonomik fiyatlandırmalarda bulunarak güvenilir yapılarda yaşamlarınızı sürdürmenize yardımcı oluyoruz.

bina güçlendirme fiyatı

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Malzeme Kalitesinin Fiyata Etkisi

Kullanılan güçlendirme tekniğine göre bina güçlendirme fiyatı belirlenir. Yaşadığımız alanların dayanıklılığı bizler için oldukça önemlidir. Depreme dayanıksız yapıların daha sağlam hale getirilmesi amacı ile güçlendirme uygulamalarına ihtiyaç duyarız. Mevcut yapıların çoğu betonarme şeklindeki yapılardır. Bu nedenle yapılan güçlendirme tekniği de betonarme güçlendirme tekniği olmaktadır. Mevcut yapıda kullanılmış malzemeye uyumlu güçlendirme uygulaması yapılır. Sıklıkla kolonlarda yapılan güçlendirmelerde kaliteli betonların kullanılması oldukça önemlidir. İnşa aşamasında eksik demirlerin kullanılması ve zamanla paslanan demirler yapıyı zayıflatmaktadır. Bu nedenle güçlendirme işlemlerinde su izolasyonu da önemlidir. Kullanılan demir kalitesi de güçlendirme fiyatlarına doğrudan etki etmektedir. Güçlendirme çalışmaları ile yapıların kullanım ömrü uzamaktadır. Bu çalışmalarda da kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatlandırmalara ilave edilir.

Bina Güçlendirme Maliyeti

Uygulanan güçlendirme tekniğine göre bina güçlendirme fiyatı değişkenlik gösterir. Teknolojinin gelişmesi ile birçok güçlendirme tekniği ortaya çıkmıştır. Genellikle kolon, perde, temel, döşeme, kiriş güçlendirmede kullanılan malzeme bu fiyatlandırmayı etkilemektedir. Bina güçlendirme işlemlerinde kolay şekil alması ve binanın taşıma gücünün arttırılması nedeniyle genellikle betonarme güçlendirme tekniği kullanılır. Buna ek olarak karbon fiber ile güçlendirme de yapılabilir. Gerekli görüldüğünde yapıya kolon eklemesi yapıldığı zamanlarda olmaktadır. Bu onarım ve ekleme işlemleri de fiyatlandırmaya etki etmektedir. Ayrıca güçlendirme işlemlerinin süresi ve işçilik giderleri de maliyete etki eden hususlardır. Firmamız belirtilen hususlar sonucunda inşaat maliyet hesaplama işlemlerinde bulunur.

Başvuru Formu

Lütfen eksiksiz doldurun

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın

Başvuru Formu

Lütfen eksiksiz doldurun

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın