Deprem Analizi

Deprem Analizi

Ülkemizde deprem nedeniyle can ve mal kaybının artması ile birlikte alınan önlemlerde de artış meydana gelmiştir. Artık hem resmi kurumlar hem de özel kurumlar tarafından depreme karşı önleyiciliği bilinen yöntemler tercih edilmektedir. Bu yöntemlerden birisi de deprem analizi ile karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemin uygulanması ile birlikte binanızın depreme uygun olup olmadığını öğrenebilir ve sonrasında gerekli önlemleri alarak güven içinde yaşamaya devam edebilirsiniz. Deprem analiz çalışmalarını şirketimizden talep etmeniz halinde bilgi amaçlı yaptırabilir, binanızın deprem performansını öğrenip resmi işlemlere de başlayabilirsiniz.   Deprem yönetmeliğine uygun olmayan tüm binalar için bu analizin yapılması uygun olacaktır. Bu işlemde önce binanın genel durumuna bakılır, gerekli testler yapılır ve binanın dayanıklılığı ölçülür. Bunun yanında da zemin raporlarına bakılır. Bu işlem esnasında binanın eski olup olmadığının yanı sıra ne zaman yapıldığı da önemlidir. Binada kullanılmış olan beton, inşaat demiri gibi yapı malzemelerinin kaliteleri de kontrol edilir. Tüm bu aşamalardan sonra ise bina analizi sonuçlanır. Tüm bu işlemleri uygun fiyata, güvenilir şekilde yaptırmak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Deprem Analizi Neden Gereklidir?

Herkesin yaptırması gereken işlemlerden birisidir. Özellikle deprem fay hatlarının olduğu bölgelerden birisinde oturuyorsanız bu işlemi mutlaka yaptırmanız gerekir. Aynı zamanda binanızın eski olması da analizi yaptırmak için önemli sebeplerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Deprem can ve mal kaybına neden olan doğal afetlerden birisi olduğu için ne kadar erken önlem alınırsa o kadar iyi olacaktır. Sizler de kendi ve sevdiklerinizin canını düşünüyorsanız bu işlemi en kısa sürede yaptırmalısınız.  

Deprem Analizi

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Deprem Analizi Aşamaları Nelerdir?

Önemli testlerden birisi olan deprem analizi yapımında belirli aşamalar bulunmaktadır. Bu aşamalar arasında şunlar yer almaktadır:
  • Mevcut olan binanın eski ve yeni projeleri temin edilmektedir ve inceleme yapılmaktadır.
  • Yapıda oluşmuş hasarlar tespit edilir. 
  • Bina taşıyıcı sisteminden numuneler alınır ve incelenmeye alınır.
  • Binada kullanılan demirlerin çapları, adetleri ve kullanım aralıkları belirlenmektedir.
  • Demirlerde oluşan korozyon ve demir kesitindeki azalma tespit edilmektedir.
  • Binanın mevcut temel sistemi tespit edilmektedir.
  • Binanın oturduğu arsa için zemin etüd raporu hazırlanmaktadır.
  • Bina taşıyıcı sistemi bilgisayarda 3 boyutlu modellenir; yapılan analizler sonucunda bina deprem performansı ölçülmektedir.
  • Yapılan tüm çalışmalar neticesinde yapı performans analiz raporu oluşturulur.

Deprem Analizi Fiyatları Ne Kadar?

Deprem analizi mutlaka yapılması gereken işlemlerden birisidir. Fiyat aralıkları ise birbirinden farklıdır. Binanın boyutu, kaç katlı olduğu ve m2 değerleri fiyatın belirlenmesinde önemli olan etkenler arasında yer almaktadır. Deprem analizi fiyatı hakkında en uygun fiyatlar ile işlem yaptırmanız bütçe dostu bir tercih olacaktır. Bu anlamda iyi bir seçenek olarak Tektaş Kentsel Dönüşüm firmamız tüm profesyonel ekibi ile sizlerin her zaman hizmetindedir.

Başvuru İçin

Size yardımcı olalım

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın

Başvuru Formu

Lütfen eksiksiz doldurun

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın