Riskli Yapı Tespiti

Riskli Yapı Tespiti

Riskli yapı tespiti kentsel dönüşüm çalışmalarının en önemli unsurları arasında yer alır. Bilindiği gibi eski, deprem güvenli olmayan binaların kentsel dönüşüm ile yenilenmesi için riskli yapı tespiti yapılmalıdır. Bu sayede can ve mal güvenliği açısından her bakımdan uygun binaların oluşturulması amaçlanır. Firmamız riskli yapı tespitleri için gerekli olan tüm adımları titizlikle yürütür. Eski binanızın kentsel dönüşüm sistemine girmesi için riskli yapı tespit raporu almanız gerekir. Bu doğrultuda bakanlık tarafından onaylı tüm belgeleri barındıran firmamıza başvurabilirsiniz. İncelemeler sonucunda riskli yapıya ait tespit raporu hazırlayarak teknik incelemeleri neticelendiririz. Hazırladığımız riskli yapılara ait tespit raporu ile süreç sonuçlanır. Eğer binanız deprem yönetmelikleri çerçevesinde bu gibi durumlara karşı dayanıksız sonucu alırsa gerekli kentsel dönüşüm işlemleri başlatılır. Kentsel dönüşüm kapsamında binanız yenilenebileceği gibi binanız uygun koşulları sağlaması halinde depreme karşı güçlendirme de yapılabilir.

Riskli Yapı Nedir?

Kentsel dönüşüm kanunu kapsamında riskli yapı nedir? Her şeyden önce can ve mal güvenliği açısından binaların risk oluşturduğu durumlar için yapılan tespittir. Yani binanız eski, depreme dayanıksız ve ekonomik bakımdan yetersiz olarak nitelendiriliyorsa; riskli yapı olarak adlandırılır. Bunun yanı sıra; kentsel dönüşüm kapsamında binanızın yenilenmesi için riskli yapı tespiti yapılması önerilir. Binanızın deprem riskini öğrenmek için bilgi amaçlı deprem dayanıklılık raporu da yaptırılabilir. Bu alanda güvenilir kişi ve kurumlarla çalışmak oldukça önemlidir. Binanızın yenilenme veya yeniden inşa edilme süreçlerinde firmamızla iletişime geçebilir merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilirsiniz. Kentsel dönüşüm alanında çalışan uzmanlarımız sizlere aklınıza takılan tüm süreçler için bilgi sunacaktır. Riskli yapıların tespitine dair talebiniz ile uzmanlarımız gerekli teknik incelemeleri yapar. İhtiyaç halinde binaların güçlendirilmesi ve kentsel dönüşüm kapsamında yeniden inşası için tüm süreçleri yönetir.

Riskli Yapı Tespiti

 

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Riskli Yapı Sorgulama

Talebiniz doğrultusunda yapılan teknik incelemeler neticesinde riskli yapılar için tespit raporu hazırlanır. Binanız riskli olması ve hazırlamış olduğumuz raporun ilgili idarece onaylanması ile binanız kentsel dönüşüm kanunu kapsamına girer. Dilerseniz tüm süreci bakanlık veya bağlı bulunduğunuz belediyeden riskli yapı sorgulama işlemi ile de takip edebilirsiniz.  Dolayısıyla sizler binanız için bu sorgulama işlemini yaparken şirketimiz tüm süreci sizin için yürüterek tamamlamış olur. Tüm süreçte uzman ekibimiz ayrıntılı incelemeler neticesinde binanızın risk durumunu belirler; bu sayede binanız riskli yapı sınıfında yer alıyorsa ilgili idareden gerekli onay işlemleri alınır. Böylece binanız kentsel dönüşüm kapsamına girmiş olur. Uzman ekibimiz ile binanızın yeniden inşaatı için müteahhitlik hizmeti veririz.

Riskli Yapılar ve Yönetmelik

Riskli yapı tespiti ile ilgili önemli unsurlardan birisi de deprem yönetmeliğine uygun olup olmaması durumudur. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde gerekli önlemlerin alınması için riskli yapı tespitinin gerçekleştirilmesi şarttır. Gerek genel güvenlik önlemleri açısından gerekse de doğal afetlere karşı binanızı yenilemek veya güçlendirmek için firmamızla irtibat kurabilirsiniz. Sizin için gerekli tüm süreçleri yönetmekte ve onayınıza sunmaktayız. Alanında tecrübeli şekilde çalışan uzman kadromuz ve gerekli teknik altyapımız ile uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Tüm bilgi alma süreçleri için firmamıza kolaylıkla başvurabilirsiniz.

Başvuru İçin

Size yardımcı olalım

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın

Başvuru Formu

Lütfen eksiksiz doldurun

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın