Bina Sağlamlık Raporu

Bina Sağlamlık Raporu

Ülkemiz, birçok doğal afete müsait olan bölgelerden birisidir. Bu yüzden ülkemizde yaşayan herkesin bina sağlamlık raporu alması, can güvenliğini oluşturma adına gereklidir. Ülkemizde en sık görülen doğal afetlerin başında ise deprem yer almaktadır. Deprem kısaca yer kabuğunda meydana gelen kırılmalardan oluşan bir doğal afettir. Dünyanın birçok bölgesinde sıklıkla görülmektedir, can ve mal kaybına yol açmaktadır. Ülkemizin yanı sıra Japonya gibi büyük ülkelerde de sıklıkla deprem meydana gelir. Depremi önceden tahmin etmek çok zordur. Ama belirli önlemlerin alınması ile etkisini azaltmak, can ve mal kaybını önlemek mümkündür. Bunun için ilk önce binaların yani ana yaşam alanlarının sağlam hale getirilmesi gerekir. Binaların sağlam olup olmadığını anlamak için ise bina sağlamlık testi yapılır ve rapor hazırlanır. Bunu, bina sağlamlık raporu olarak adlandırabiliriz.  Şirketimiz bina sağlamlık testi ve raporu raporu hazırladığı gibi bina güçlendirme ve kentsel dönüşüm kapsamında da uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Bina Sağlamlık Raporu  

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Bina Sağlamlık Raporu Testi Nasıl Yapılır?

Testin yapılabilmesi için öncelikle bir kurum ile anlaşma sağlamak gerekir. Bu işlemi yapan hem özel kurumlar hem de devlet kurumları yer alır. İyi ve güvenilir bir kurum ile anlaşma sağlamak çok önemlidir. Testin yapılması için öncelikle binanın gerekli projeleri incelenmektedir. Sonrasında binadan örnek alınır ve bunlar incelenmektedir. Sonrasında binada detaylı bir araştırma daha yapılır ve sonuç hazırlanır. Bina sağlamlık raporu ile binanın sağlam olup olmadığı kolayca ortaya çıkar. Hazırlanan rapor sonucunda bina sağlam değilse yani deprem riskli ise hak sahipleri olarak bina deprem riskini ortadan kaldırmak için binanızı güçlendirebileceğiniz gibi binanızı kentsel dönüşüm kapsamında yenileyebilirsiniz. Bu raporun hazırlanması oldukça önemli konulardan birisidir. Bina Sağlamlık Raporu

Bina Sağlamlık Raporu Fiyatları

Karşımıza sıklıkla çıkan sorulardan birisi raporun fiyatıdır. Buna göre her şirketin rapor için isteyeceği fiyat farklı olacaktır. Binanın kaç katlı olduğu, binada kaç daire veya işyerinin bulunduğu, binanın büyüklüğü gibi binaya ait özellikler  rapor fiyatını belirler. Fiyatlar arasından mutlaka bütçe dostu bir seçim yapılması gerektiği gibi yapılması gereken işlemlerin eksiksiz olarak konusunda uzman bir şirket tarafından yapılması da önemlidir.  Böylece uygun fiyata binanızın sağlam olup olmadığını öğrenebilir, ona göre depreme karşı önlem almayı deneyebilirsiniz. Fiyatları belirlemek için binanız ile ilgili bilgileri paylaşarak şirketlere başvuru yapabilirsiniz. Unutmayalım ki binanızda eksik tespitler ile hazırlanacak deprem raporu binanın gerçek sağlamlığını ortaya  koyamaz bu durum can ve mal güvenliğini tehdit eder. Bina Sağlamlık Raporu

8 Soruda Bina Sağlamlık Raporu

Depreme karşı önlem almak için yapılacak işlemlerden birisi binanızı kontrol ettirmektir. Bu rapor alınırken ise kişilerin kendisine sorması gereken bazı sorular vardır.
  • Bunlardan ilki binamı test ettirmek için nereye başvurabilirim? Sorusudur. Konusunda uzman şirketlere başvurmak mümkündür.
  • Diğer soru ise denetim firmasını doğru seçmek neden önemli? Sorusudur. Bunun cevabı güvenlik olacaktır.
  • Üçüncü soru deprem testi yaptıracağınız firmayı nasıl seçmelisiniz? Firmanın uzman ekibe sahip, mutlaka köklü bir geçmişi olmalıdır.
  • Dördüncü soru ise deprem risk analizi nasıl yapılıyor? Sorusudur. Bunun cevabı yukarıda ayrıntıları ile verilmiştir.
  • Beşinci soru ise binadan karot aldırmak doğru mu? Sorusudur. Bunun cevabı evettir.
  • Altıncı soru olarak karşımıza bina deprem testini fiyatı nedir? Sorusudur. Bunun cevabı yukarıda ayrıntıları ile verilmiştir.
  • Yedinci soru olarak ise binanın zemini ne kadar önemli? Sorusudur. Zemin binanın ayrılmaz parçasıdır deprem güvenliğini etkileyen önemli faktördür.
  • Son soru ise bina hazır betonla mı inşa edildi? Sorusudur. Bütün soruların cevabının bulunması önemlidir.

Başvuru İçin

Size yardımcı olalım

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın

Başvuru Formu

Lütfen eksiksiz doldurun

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın