Müteahhit Sorgulama

Müteahhit Sorgulama

Müteahhitlik görevini icra etmek isteyenler için müteahhit sorgulama oldukça önemlidir. Müteahhitlik belgesi çalışmaların başlatılma ve sürdürülmesi için alınması zorunlu bir belgedir. Belge olmadan bir çalışma sürdürüldüğü tespit edildiğinde yapı için cezai işlemler söz konusu olmaktadır. Müteahhitlik belgesi, bir müteahhidin alanında uzman olduğunun göstergesidir. Müteahhit sorgulama için YAMBİS sistemi kullanılabilir. Müteahhitlik belgesi yapımına başlanacak işin tüm sürecinde sorumluluğun üstlenildiğinin ispatıdır. Yapı projesinden başlayarak gerekli kontrollerin sağlanmasından izinlerin alınmasına tüm sürecin takipçisi müteahhitlerdir. Müteahhitlik belgesi sorgulamanın önemi alınan sorumluluğun sonuçları açısından bizler için oldukça önemlidir. Her meslek grubunda olduğu gibi inşaat alanında yetkili olan müteahhitlerin uzmanlığı yapı kalitesi açısından önem taşır. İnşaat öncesi ve inşaat bitiminin ardından herhangi bir sorun yaşanmaması adına müteahhitlerin tecrübeleri belirleyici olmaktadır.

Müteahhitlik Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnşaat sürecin tüm sorumluluğunu üstlenen kişiler adına müteahhit sorgulama yapılır ve güven temin edilir. İnşaat sektörünün etkin kişileri olan müteahhitler hakkında müteahhit sorgulama yapılarak geçmişte yapmış olduğu çalışmalarında iş cezalarının olup olmadığı öğrenilir. Sağlam ve dayanıklı yapıların oluşturulmasında müteahhitlerin katkısı büyüktür. Müteahhitlik belgesinin sorgulanması sonucunda dayanıksız yapıların oluşturulması sorumluluğunu ve cezai sonuçları üstlenecek kişinin tespiti kolaylaşır. Müteahhitlik sorgulama sağlam yapıların yapılmasını teşvik edici bir uygulamadır. Bu sorgulama neticesinde yapılan işlerin titizlikle ve dikkatle yapıldığı görülmektedir. Bir yapının inşasına başlanmadan önce kişiler müteahhitlerin sorgulamasını yaparak güven oluşturabilir. Bir müteahhidin anlaşma yapılmadan önce yetki belgesi ve yaptığı işlerin sorgulanmasına imkan veren sisteme yambis denilir. Vatandaşlar sisteme kayıtlı müteahhitlerin belge ve projelerinin sorgulamasını kolaylıkla yapabilirler.

Müteahhit Sorgulama

HİZMET ALMAK VE DETAYLI BİLGİ İÇİN…

Müteahhit Sorgulamanın Önemi

İş geçmişini gözler önüne seren müteahhit sorgulama sayesinde güven sağlanır ve daha dayanıklı yapılar inşa edilir. Müteahhitler açısından da güvenirliklerini kolaylıkla ispatlayabilmeleri açısından oldukça avantaj sağlayan bir sistemdir. Ulaşılması oldukça basit ve kolay olan bu sistem kafanızda ki soruları cevaplayabilmenize yardımcı olur. Bu sorgulama sayesinde kişiler çalışacakları müteahhitlerin hali hazırda devam ettiği daha öncesinde yapmış olduğu projelerle ilgili bilgi edinirler. Yürüttükleri yapılarda herhangi bir cezai işlemlerinin uygulanıp uygulanmadığı bilgisine de rahatlıkla ulaşılabiliyor. İş tecrübeleri ve kazanımları da örnek projeleri sizlerin karşısına bu sorgulama ile çıkarılır. Sürekli denetlendiği ve sorgulandığı düşüncesi ile müteahhitler temiz bir çalışma yürütüp sağlam yapılar oluşturmaktadır. Görünmeyen bir denetim mekanizması bu sorgulama ile oluşturulmuştur.

Müteahhit Sorgulama Herkes Tarafından Yapılabilir Mi?

Güven sağlayıcı müteahhit sorgulama, kayıtlı her müteahhit hakkında kolaylıkla yapılabiliyor. Sisteme kayıtlı olmayan vatandaşlar müteahhit aramalarını e -devlet üzerinde YAMBİS sistemi ile yapabilmektedirler. Yapı veya konut sahipleri müteahhit sorgulama sonucunda çalışacakları müteahhitlere yapılarının inşasının yürütülmesini gönül rahatlığı ile devredebiliyor. Bu sorgulama müteahhitler arasında bir yarışmaya neden olup, kaliteli yapıların inşa edilmesine katkı sağlıyor. Bakanlığa kayıtlı her müteahhit YAMBİS sistemi ile kolaylıkla sorgulanabilmektedir. Şirketimiz T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından Müteahhitlik Belgesine sahiptir; uzman ekibimiz ile kentsel dönüşüm dahil her türlü yapının müteahhitlik hizmetini veriyoruz.

Başvuru İçin

Size yardımcı olalım

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın

Başvuru Formu

Lütfen eksiksiz doldurun

+90 530 115 39 80

Lütfen arayın...

E-Posta

Bize yazın...

BLOG

Bloğumuzu ziyaret edin

İLETİŞİM

Her konuda danışın